calendar-circle

اخبار روز

7:26 ب.ظ / 23 خرداد 1403

دلایل خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش

دلایل خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش

خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش یکی از شایع ترین مشکلات مصرف کنندگان این دستگاه مطرح می شود، در این مقاله دلایل خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش را بررسی خواهیم کرد.

علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش چیست؟

ممکن است این مشکل برای شما هم پیش آمده باشد پس از طی شدن فرایند شستشوی دستگاه، در پایان فرایند متوجه شده باشید که ظروف به خوبی خشک نشده اند.

خشک شدن ظروف یکی از مراحل اصلی در فرایند شستشوی این دستگاه عنوان می شود، در نتیجه در صورتی که این مورد به خوبی انجام نشود، احتمالاً دستگاه تان دچار مشکلاتی شده است.

دلایل خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش

جنس ظروف

مهم ترین سؤالی که لازم است در رابطه با این مشکل از خودتان بپرسید این است که آیا کلیه ظروف خشک نمی شوند یا ماشین ظرفشویی تنها در خشک کردن ظرف های پلاستیکی و تفلون مشکل دارد؟ در صورتی که تنها خشک شدن ظروف تفلون و پلاستیکی تان مشکل دارد، دستگاه تان دچار ایراد و خرابی نبوده و این اتفاق به دلیل جنس ظروف میفتد.

از آن جایی که در ماشین ظرفشویی های مدرن برای خشک شدن ظروف از تراکم استفاده می شود، در شستشوی نهایی که با آب داغ انجام می شود، کلیه ظروف موجود در دستگاه گرما را حفظ می کنند، اما پلاستیک و تفلون نمی توانند به اندازه سایز ظروف گرما را در خودشان حفظ کنند، در نتیجه مرطوب باقی می مانند، ضمن این که توصیه می شود ظروف تفلون آشپزخانه را با دست بشویید.

دلایل خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش
دلایل خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش

اشکال در دریچه هوا ماشین ظرفشویی بوش

دریچه های هوایی از طریق یک فن مخصوص هوای درونی ماشین لباسشویی را به بیرون هدایت می کنند، در صورتی که دریچه هوای دستگاه دچار اختلال شود، سیکل شستشو به درستی انجام نشده و در نتیجه ظروف به خوبی خشک نخواهند شد، باز نشدن دریچه های هوا، خرابی آن و انسداد آن از اصلی ترین علل خشک نشدن ظروف مطرح می شوند.

اشکال در موتور فن دریچه هوا ماشین ظرفشویی بوش

موتور فن دریچه هوا از اصلی ترین قطعات در ماشین ظرفشویی مطرح می شود، در صورتی که موتور فن دریچه هوا با اشکال رو به رو شود، سیکل خشک شدن ظروف در ماشین لباسشویی دچار اختلال می شود، تکنسین ها عملکرد موتور فن دریچه را به کمک مولتی تستر تست می کنند تا در صورت اشکال آن را تعمیر یا تعویض کنند.

اشکال در المنت ماشین ظرفشویی بوش

اشکال در عملکرد المنت ماشین ظرفشویی از دلایل اصلی خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی عنوان می شود، برخی از ماشین ظرفشویی ها دارای المنت گرمایشی هستند.

در صورتی که ماشین ظرفشویی تان المنت گرمایشی دارد و دستگاه تان دارای تنظیمات ‘Heated Dry’ می باشد، ممکن است المنت ماشین ظرفشویی روشن نشده باشد و در نتیجه ظروف خشک نشوند.

بررسی عملکرد و سلامت المنت ماشین ظرفشویی نیاز به تخصص دارد، برای این کار لازم است دو شاخه از پریز جدا شده، پنل پایینی ماشین ظرفشویی توسط تکنسین باز شده و برای سنجش عملکرد این قطعه از مولتی متر استفاده شود.

خرابی ترموستات

ترموستات از دیگر قطعات مهم و اساسی در ماشین ظرفشویی مطرح می شود، این قطعه از داغ شدن بیش از حد المنت ماشین ظرفشویی جلوگیری می کند، در صورتی که ترموستات خراب بشود المنت را خاموش می کند.

سنجش عملکرد ترموستات به وسیله ابزاری به نام مولتی تستر انجام می شود، توصیه می شود بررسی عملکرد ترموستات را به تکنسین های مجرب و متخصص بسپارید.

دلایل خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش
دلایل خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش

کم بودن مایع جلادهنده

به صورت کلی در صورتی که خشک کن ماشین ظرفشویی ایراد داشته باشد، مایع جلادهنده در خشک شدن یا نشدن ظروف تأثیری نخواهد گذاشت.

اما در صورتی که خشک کن به درستی کار کند ولی مایع جلا دهنده کم باشد، ظروف به درستی خشک نمی شوند، در صورت عدم استفاده از جلادهنده امکان خشک شدن ظروف با لکه نیز وجود دارد.

چیدمان نامنظم ظروف در ماشین ظرفشویی بوش

به چیدمان اصولی و منظم ظروف در ماشین ظرفشویی بوش توجه کنید، عدم قرار گیری اصولی ظروف در ماشین ظرفشویی بوش موجب خشک نشدن ظروف خواهد شد.

توصیه می شود از گوشه ظروف بزرگ را چیده و به سمت مرکز ظروف کوچک را قرار دهید، ظروف بزرگ از جمله ماهی تابه ها را در سینی پایین ظرفشویی تان قرار دهید.

لیوان ها را به صورت برعکس در ردیف بالا و در قسمت مخصوص بچینید، برای جلوگیری از ساییدگی لیوان ها آن ها را با کمی فاصله در دستگاه قرار دهید.

انتخاب برنامه شستشوی نامناسب

برای شستشوی ظروف برنامه صحیح را انتخاب کنید، انتخاب برنامه های نامناسب از دیگر دلایل خشک نشدن ظروف در دستگاه ظرفشویی عنوان می شوند، برنامه های QuicK و PreWash ظروف را به طور کامل خشک نمی کنند.

باز نشدن درب بعد اتمام شستشو

برخی مدل های ماشین ظرفشویی بوش به نوعی ساخته می شوند که درب شان پس از اتمام شستشو برای خروج بخار به صورت اتوماتیک باز می شود، در صورتی که درب این دستگاه ها دچار ایراد و خرابی شود، خشک شدن ظروف به درستی صورت نخواهد گرفت.

سخن پایانی

خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی از مشکلات رایج بسیاری از مصرف کنندگان این دستگاه مطرح می شود، در این مقاله به بررسی مهم ترین دلایل خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش پرداخته شد، در صورت نیاز به تعمیرات ظرفشویی بوش در تهران به سناپویان مراجعه فرمایید.

اشتراک گذاری:

mr-bmw

عضویت در خبرنامه

درخبرنامه ما عضو شوید

لورم ایپسوم متن ساختــگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیــک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *